Home / Aktualitet / Sot hapen çerdhet dhe kopshtet! S’ka më orare për lëvizjen! Hapen plazhet, palestrat dhe kufijtë tokësorë

Sot hapen çerdhet dhe kopshtet! S’ka më orare për lëvizjen! Hapen plazhet, palestrat dhe kufijtë tokësorë

Ky muaj i jep dritën jeshile të tjera masave lehtësuese nga koronavirusi të vendosura në muajin Mars.

Ashtu sikundër ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi më herët, nga sot hapen kufijtë tokësorë, plazhet vetëm për strukturat akomoduese, parqet, palestrat, qendrat e internetit, kampionati i futbollit si dhe kurset profesionale apo dhe argëtuese.

Por kanë mbetur ende të mbyllura aktivitetet kulturore, kinematë, teatrot, klubet e natës, pishinat, grumbullimet masive, dasmat, konferencat, dëgjesat publike, tubimet dhe transporti publik.

K.Gj

Check Also

VOA: “Viti 2020, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat perëndimore”

Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × one =