Home / Aktualitet / Skandali në sfidën mes PSG dhe Basaksehir, reagon edhe Erdogani: Besoj se do të merren…

Skandali në sfidën mes PSG dhe Basaksehir, reagon edhe Erdogani: Besoj se do të merren…

Sfida mes  PSG-së dhe Basaksehirit është ndërprerë në pjesën e parë për shkak të fyerjeve raciste që janë bërë nga gjyqtari i katërt në drejtim të Pierre Webo.

Për këtë ka reaguar edhe presidenti i Turqisë, Rexhep Tayp Erdogan që e ka quajtur të papranueshëm një gjë të tillë.

“E dënojmë me forcë racizmin e shfaqur ndaj lojtarit të Basaksehit, Pierre Webo dhe unë besoj që do të merren hapat e nevojshëm nga UEFA. Ne jemi pa kushte kundër racizmit dhe diskriminimit në sport dhe në të gjitha fushat e jetës”, ka shkruar Erdogani.

Ndërkohë që ndeshja  e ndërprerë u  vendos të luhet ditë e sotme në orën në orën 19:00.

(E.G/Faxweb.al)

Check Also

Banka Credins mbështet Kryqin e Kuq Elbasan

Banka Credins gjithmonë ka pasur në fokus aktivitete të përgjegjësisë sociale, si një nga prioritetet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + 8 =