Home / Aktualitet / Situatë kaotike në Bruksel

Situatë kaotike në Bruksel

Policia belge ka përdorur topa uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën, që ishim mbledhur si shenjë revolte kundër masave anti-COVID, në një park në Bruksel.

Siç raporton Reuters, në park ishin mbledhur qindra persona, që kanë shkelur masat anti-COVID, dhe besohet se turma ishte organizuar vetëm një ditë para lirimit të masave epidemiologjike.

Organizatorët kishin planifikuar gjithçka përmes Facebookut, duke u bërë thirrje të gjithëve për pjesëmarrje. Megjithatë, postimet e tyre janë fshirë pasi gjykata i paralajmëroi se pjesëmarrësit rrezikohen të prangosen apo të dënohen.

Shumë prej tyre as që mbanin maskë, veprim ky që nuk është me detyrim në Bruksel, kurse pas ndërhyrjes të policisë është shpërndarë turma.

 

 

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =