Home / Kryesore / Situatë alarmante në Kosovë/ 11 viktima nga Covid, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Situatë alarmante në Kosovë/ 11 viktima nga Covid, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Situata vijon të jetë alarmante në Kosovë nga pandemia e koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit 11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 365.

Nga 521 perona të testuar si të dyshuar me koronavirusi kanë rezultuar pozitivë 205 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Gjilan 20 raste, komuna Ferizaj 17 raste, komuna Mitrovicë 16 raste, komuna Prizren 16 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Lipjan 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Kaçanik 5 raste, komuna Obiliq 5 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Rahovec 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Kamenicë, Klinë dhe Shtërpce.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 365 persona kënë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 10.795.

Check Also

Koreja e Veriut qëllon dhe djeg një zyrtar civil të Koresë së Jugut

SEUL, KOREJA E JUGUT – Ushtria e Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Veriut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + ten =