Home / Aktualitet / Situata e rënduar me zjarret në Gjirokastër, stakohet energjie për arsye sigurie në 5 fshatra

Situata e rënduar me zjarret në Gjirokastër, stakohet energjie për arsye sigurie në 5 fshatra

Njoftim per abonentet Gjirokaster.

Si pasoje e zjarrit te rene ne zonen e Asim Zenelit te qytetit te Gjirokastres eshte stakuar per mase sigurie fideri Zagorie Nst Gjirokaster e Vjeter.

Zonat pa energji elektrike jane Arshi Lengo, Asim Zeneli, Krine, Saraqinishte dhe Tranoshishte.

Grupet e terrenit jane duke punuar per riparimin e defekteve qe jane shkaktuar nga zjarri dhe po punojne pa ndalim per rikthimin e energjise elektrike per popullaten e zones.

Felenderojme abonentet per mirekuptimin

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven − 4 =