Home / Kryesore / Situata e pandemisë/ Ministria e Shëndetësisë udhëzime të rëndësishme për qytetarët

Situata e pandemisë/ Ministria e Shëndetësisë udhëzime të rëndësishme për qytetarët

Në kohën kur shifrat e të infektuarve me koronavirus janë të larta dhe çdo ditë regjistrohen viktima, Ministria e Shëndetësisë nuk po i kursen apelet për qytetarët.

Pak minuta më parë, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar në faqen zyrtare videon me udhëzimet që qytetarët duhet të ndjekin.

Ministria këshillon qytetarët që të marrin informacion vetëm nga burime të sigurta.

“Informohuni në burime të sigurta. Ja udhëzimet që duhet të ndiqni nëse dyshoni ose keni shenja të sëmundjes COVID19. Merrni informacion të vlefshëm duke vizituar portalin e dedikuar për COVID-19”, thuhet krahas videos./ CNA.al

Check Also

“Vjeshta ka trokitur”, Tritan Kalo: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19, por…

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo vjen me një mesazh për qytetarët shqiptarë, ndërsa paralajmëron …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × four =