Home / Aktualitet / Si të shpëtoni nga gërhitja? Përdorni vaj ulliri

Si të shpëtoni nga gërhitja? Përdorni vaj ulliri

Si Të Përdorni Vajin E Ullirit Kundër Gërhitjes Dhe Shumë Problemeve Të Tjera

Merrni një lugë gjelle me vaj ulliri dhe pijeni çdo natë përpara se të bini për të fjetur.

Vaji i ullirit lubrifikon fytin dhe zbut gërhitjen.

Vajin e ullirit mund ta pini çdo ditë edhe për të ulur nivelin e kolesterolit të keq dhe për të mirëmbajtur nivelin e tensionit të gjakut, sipas të dhënave të AgroWeb.org.

Konsumoni rregullisht vaj ulliri për të ulur rrezikun e qelizave tumorale.

Vaji i ullirit është i pasur me vitaminat A dhe E. Këto vitamina eliminojnë rrudhat e lëkurës, e zbusin dhe e mbajnë atë të lëmuar.

Ekspertët konfirmojnë se aplikimi i disa pikave të vajit të ullirit mbi lëkurë mund ta mbrojë atë nga dëmtimet e shkaktuara prej ekspozimit të diellit.

Rekomandime Të Tjera Për Gërhitjen
Rënia në peshë rekomandohet për të gjithë njerëzit që gërhasin.

Aktiviteti fizik gjithashtu ndihmon për të ndaluar këtë problem.

Tonifikimi i muskujve dhe atyre të qafës mund të pakësojë gërhitjen.

 

Check Also

Ka efekte të pabesueshme shëndetësore, kjo është barishtja shqiptare shumë e kërkuar

Laboti i egër është njohur më parë si bar i keq, por mund të konsiderohet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − one =