Home / Shendeti / Si të eliminoni celulitin dhe venat me variçe, vetëm me ujë

Si të eliminoni celulitin dhe venat me variçe, vetëm me ujë

Sado e çuditshme të duket, një nga terapitë më të thjeshta, më të lira, më të shëndetshme dhe më të dobishme është ajo me bazë ujin: hidroterapia konsiston në përdorimin e ujit, në temperatura të ndryshme, për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe për të marrë përfitime shëndetësore.

Në këtë artikull ne rendisim disa teknika shumë të thjeshta për të përmirësuar qarkullimin dhe për të marrë përfitime kundër problemeve të ndryshme shëndetësore, nga dhimbja e kokës deri te celuliti dhe venat me variçe.

Dhimbje koke dhe inflamacion. Zhytja e këmbëve në ujë të nxehtë është një nga mjetet më të mira relaksuese, në gjendje të lehtësojë dhimbjen e kokës dhe migrenës dhe të zvogëlojë ënjtjen e këmbëve. Shtimi i sodës së bukës ose kripës së trashë mund të rrisë përfitimet.

Check Also

Ja si ta përmirësoni lehtësisht sistemin imunitar

Sistemi imunitar është mekanizmi mbrojtës organizmi kundër sëmundjeve. Disa lloje të dietave dhe mënyra e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 1 =