Home / Stili i jetes / Si të bëni akullore në shtëpi në vetëm 5 minuta

Si të bëni akullore në shtëpi në vetëm 5 minuta

Me këtë recetë do të sillni ëmbëltoren në shtëpinë tuaj.

Më poshtë keni përbërësit e duhur për të përgatitur akulloren më të mirë me shije bananeje.

Përbërësit:
1 banane (e prerë)
3 lugë gjelle qumësht me pak yndyrë
1 lugë gjelle arra të copëtuara

Përgatitja:
Prejeni bananen në copa të vogla dhe vendoseni në frigorifer, në ngrirje.
Më pas tranferojeni në një blender sëbashku me qumështin. Prisni derisa të merrni një përzierje homogjene.
Hidheni në një gotë dhe dekorojeni me arra të copëtuara, ose fruta të tjera sipas dëshirës.

Check Also

Si ta bëni vetë xhelin dezinfektues në kushte shtëpie

Nëse nuk gjeni xhel antibakterial, mos blini ato që kushtojnë dhjetëra deri në qindra euro …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 1 =