Home / Aktualitet / Shumica e prokurorëve të SPAK-ut votues të PS-së, shpërthen gazetari

Shumica e prokurorëve të SPAK-ut votues të PS-së, shpërthen gazetari

Gazetari Basir Collaku ka publikuar ditën e sotme emrat e patronazhistëve të SPAK-ut. Në listën e publikuar, shumica e anëtarëve të Prokurorisë së Posaçme janë shënuar si votues të Partisë Socialiste.

Ai e ka konsideruar këtë si një vepër penale dhe kanibalizëm ligjor.

”Kjo qe kane bere me Prokurorine e Posaçme eshte jo vetem paligjshmeri, jo vetem veper penale, jo vetem nje dhune institicionale. Eshte kanibalizem ligjor. Une nuk marr te mireqene apo bindese asnje nga te dhenat e qeverise e hyqymetit”- shkruan gazetari.

Sipa tij anëtarët e Prokurorisë së Posaçme, janë profesionistë karriere dhe janë vënë në siklet nga këto publikime.

”Jane profesioniste karriere. Por kjo sigurisht para opinionit publik kjo tabele dhe kto percaktime sigurisht i vene ne siklet. I kompromentojne me dsia nga ngadalesite apo mosveprimet ne kohe ngjarjesh te renda. Tani ata kane rastin te hetojne njehere ne keto afro dy vite per veten e tyre. Nese nuk e bejne mos prisni rezultat tjeter”- përfundoi Çollaku.

Postimi i plotë i gazetarit:

Patronazhistet e SPAK, emrat. Prokuroria te hetoje per veten..

Kjo qe kane bere me Prokurorine e Posaçme eshte jo vetem paligjshmeri, jo vetem veper penale, jo vetem nje dhune institicionale.

Eshte kanibalizem ligjor. Une nuk marr te mireqene apo bindese asnje nga te dhenat e qeverise e hyqymetit. Ata kane bindjet e tyre dhe kjo nuk kompromenton asnjerin prej tyre profesionalisht. Pavaresisht se mbikqyresit i kane shenuar thuajse te gjithe PS. Jane profesioniste karriere. Por kjo sigurisht para opinionit publik kjo tabele dhe kto percaktime sigurisht i vene ne siklet.

I kompromentojne me dsia nga ngadalesite apo mosveprimet ne kohe ngjarjesh te renda. Tani ata kane rastin te hetojne njehere ne keto afro dy vite per veten e tyre. Nese nuk e bejne mos prisni rezultat tjeter.

Check Also

Aksident i rëndë, vdesin babë e bijë(DETAJE)

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur këtë pasdite në Lushnjë, ku fatkeqësisht kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 10 =