Home / Aktualitet / Shtyhet sërish gjyqi ndaj Shullazit/ Kush e zëvendëson gjyqtaren e shkarkuar

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Shullazit/ Kush e zëvendëson gjyqtaren e shkarkuar

Shtyhet sërish procesi gjyqësor për Emiliano Shullazin dhe anëtarët e tjerë të grupit të tij në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës është bërë mungesa e një prej avokatëve.

Ndërkohë zyrtarisht është plotësuar edhe trupa gjykuese, me vendim të Këshillit të Lartë Gjyqësor, pas shkarkimit të Etleva Temos. Pjesë e trupit gjykues është bërë gjyqtari i Apelit të Shkodrës, Astrit Kalaja. Anëtarë të tjerë të trupit gjykues janë Albana Boksi dhe Artur Kalaja.

Në seancën e ditës së sotme ishin të panishëm edhe përfaqësues të Ambasadës Amerikane./CNA.al

Check Also

Meta bllokon përkohësisht ndërtimin e godinës së re të Teatrit, kthen mbrapsht ndryshimet në Buxhet

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend Aktin Normativ për ndryshimin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × five =