Home / Kryesore / Shtrëngata e stuhi, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Shtrëngata e stuhi, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

3 Tetor 2020 – Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.
Reshje shiu me intensitet mesatar deri të lartë në formë shtrëngatash, stuhi e rrebeshe, shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jug me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore të vendit erë me rrahje dhe intensive 15-25 m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 4-5 ballë.

Check Also

COVID-19 ‘infekton’ institucionet arsimore të Pogradecit, mbyllet një kopsht, mësues të infektuar në dy gjimnazet e qytetit

POGRADEC COVID_19 ka hyrë në kopshtin dhe gjimnazet e qytetit të Pogradecit. Kopshti ‘’Persefoni Treni’’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + 2 =