Home / Kryesore / Shtrëngata e stuhi, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Shtrëngata e stuhi, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

3 Tetor 2020 – Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.
Reshje shiu me intensitet mesatar deri të lartë në formë shtrëngatash, stuhi e rrebeshe, shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jug me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore të vendit erë me rrahje dhe intensive 15-25 m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 4-5 ballë.

Check Also

Ligjvënësit paralajmërojnë për kërcënimin rus ndaj Radios Evropa e Lirë

Pesë anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve i kanë bërë thirrje Presidentit Biden t’i kundërvihet asaj …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + 15 =