Home / Aktualitet / Shtëpia shpërthen nga fishekzjarret, viktima dhe të plagosur(VIDEO)

Shtëpia shpërthen nga fishekzjarret, viktima dhe të plagosur(VIDEO)

Dy persona kanë vdekur pasi një banesë shpërtheu nga fishekzjarret. Ngjarja e ndodhur në Ontario, SHBA ka troditur të gjithë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se përveç dy personave që humbën jetën tragjikisht, një 72-vjeçare ka marrë plagë të rënda në këmbë teksa përpiqej të dilte nga banesa.

Pas shpërthimit në vendngjarje shkoi skuadra e bombave si dhe zjarrëfikësit të cilët po spastrojnë zonën.

“Ata janë të nivelit komercial, ashtu si normalisht do t’i shihje në një shfaqje e fishekzjarresh. Ne shpresojmë që të dalim në skenë dhe të fillojmë procesin e hetimit dhe t’i çojmë ata fqinjë në shtëpi sa më shpejt të jetë e mundur”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Check Also

Tensionet para zgjedhjeve, Duka: Mandatet e përgjakura krijojnë frikë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, thotë se duhet eliminuar çdo tensionim partiak, duke iu referuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + nine =