Home / Kronike / Kronike / “Shtëpia e barit” në Fushë-Krujë, arrestohet një tjetër i akuzuar

“Shtëpia e barit” në Fushë-Krujë, arrestohet një tjetër i akuzuar

Një 47-vjeçar është vënë në pranga në vazhdën e operacionit të koduar “Agimi” që disa ditë më parë çoi në zbulimin e një laboratori të mbyllur në Fushë-Krujë, që shërbente për kultivimin e bimës narkotike kanabis sativa me anë të ngrohjes me llamba.

Polici njoftoi mëngjesin e 30 Majit arresimin e e 16 personave dhe shpalljen në kërkim të 24 të tjerëve.

Këtë të Enjte, një tjetër person u vu në pranga në Kakavijë.

“Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë bënë të mundur kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim E.K., 47 vjeç, banues në Nikël, Krujë, i akuzuar për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim”, njoftoi policia.

“Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Krujë, në kuadër të operacionit policor antikanabis të koduar ‘Agimi’, pasi dyshohet se në bashkëpunim me 8 shtetas të tjerë, ka kultivuar bimë narkotike në fshatin Nikël, Krujë. Si rezultat i operacioni antikanabis ‘Agimi’ që u zhvillua më datë 30.05.2021, në territorin e rrethit të Krujës, u arrestuan në flagrancë 16 shtetas, u proceduan në gjendje të lirë 3 shtetas dhe u shpallën në kërkim 24 të tjerë.     Shtetasi E. K. iu dorëzua shërbimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, për procedura të mëtejshme”, njoftoi më tej policia.

Check Also

Në Korçë, 57-vjeçari i jep fund jetës, gjendet i pajetë në bodrumin e banesës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Korçë, ku një 57-vjeçar i ka dhënë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − 3 =