Home / Kryesore / Shtatori nisi me shi/ Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër në vend

Shtatori nisi me shi/ Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër në vend

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme.

E hëna ishte me mot të kthjellët në të gjithë territorin dhe me temperatura shumë të larta.

Por ndryshe do të jetë dita e martë.

Deri në orët e mesditës moti pritet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Pas orëve të pasdites përsëri kthjellët. Për shkak të reshjeve të shiut dhe masave ajrore me origjinë veriperëndimore parashikohet dhe rënie e ndjeshme e temperaturave në vlerat maksimale.

Check Also

Meta: Planifikime të çmendura për kapje votash kanë nisur, përshkallëzimi i krizës politike bëhet edhe më kërcënues

Presidenti Ilir Meta ka ngritur në fokus shqetësimin në lidhje me situatën ekonomike në vend, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three + 6 =