Home / Aktualitet / Shtatë viktima dhe mbi 100 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Shtatë viktima dhe mbi 100 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 138 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 10.891 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me këtë virus në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë ditës së fundit po ashtu janë raportuar 7 vdekje të reja nga COVID-19, me të cilat numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 493.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer 103.938 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 1.621 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi në vend është 6.698, përfshirë 144 të shëruar në 24 orët e fundit, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.700.

Check Also

Rama kërkon të bëjë ‘PAQE’ me Bushatin, ja posti i rëndësishëm që i ofron

Kreu i qeverisë Edi Rama kërkon të rikthejë në radhët e veta ish-ministrin e Jashtëm …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =