Home / Aktualitet / Shqiptari masakroi gruan e tij me thikë nga xhelozia, fqinjët tregojnë çfarë kishte ndodhur pak ditë më parë

Shqiptari masakroi gruan e tij me thikë nga xhelozia, fqinjët tregojnë çfarë kishte ndodhur pak ditë më parë

Kanë dalë në dritë detaje të reja nga krimi që tronditi Athinën paraditen e sotme ku një shqiptar  theri për vdekje gruan e tij në apartamentin e tyre.

Mësohet se çifti 40 vjeç dhe viktima 31- vjeçe ka një fëmijë 8-vjeç dhe kanë jetuar në atë zonë 5 vitet e fundit. Fqinjët e tyre dëshmojnë për mediat greke se ata ishin një çift që kishin shpesh grindje  në marrëdhëniet  e tyre.

40-vjeçari mban një dyqan biftekësh në zonë ndërsa dy vitet e fundit që ata kanë jetuar në këtë apartament nuk kanë pasur  ndonjë marrëdhënie të veçantë me qiramarrësit e tjerë. Sipas një banori të ndërtesës së apartamenteve më 11 korrik, çifti u grindën aq shumë sa ajo shkoi aq larg sa të raportonte incidentin në polici

“Ata kanë jetuar pikërisht këtu në apartamentin tjetër për të paktën dy vjet.  Ata ishin një çift që shpesh ziheshin, asgjë e papritur nuk ndodhi. Më 11 korrik, kisha paraqitur një ankesë në polici sepse ata u përleshën atë ditë dhe u dëgjuan deri në banesat tona. Policia erdhi atë ditë, kaloi makinën e patrullës nga poshtë e lart atje. Unë nuk mendoj se policia trokiti në derën e tyre, ata nuk bënë asgjë. Menaxheri dhe unë thashë që dikush duhej të thërriste policinë dhe më në fund e thirra. Në përgjithësi kemi dëgjuar një zhurmë që nuk mund ta përshkruaj, nëse e godiste nuk e di. Ne as nuk i dinim emrat e tyre. E vetmja herë që ata trokitën në derën tonë ishte gjatë periudhës së karantinës, kur djali i tyre kishte nevojë për kodin e internetit për shkak të teleëorking sepse ata ishin prerë”- shprehet banori.

Policia shkoi paraditen e sotme  në apartamentin e katit të 3 -të dhe e gjeti të vdekur në shtrat në një pellg gjaku. Autori i krimit po mbahet dhe do të sillet para drejtësisë. Sipas informacioneve të para, viktima pësoi një plagë vdekjeprurëse nga një objekt i mprehtë në zonën e qafës së mitrës.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − twelve =