Home / Aktualitet / Shpëtohen dy turistë në Himarë

Shpëtohen dy turistë në Himarë

Policia Kufitare ka shpëtuar dy shtetas te huaj një brazilian dhe nje gjerman ,në zonën e plazhit të livadhit në Himarë.

Shtetasit rreth 30 vjeç kanë qenë me kanoe , ndërkohë qe deti me dallgë ka bërë që dy të huajt të rrezikoheshin seriozisht.

Eshtë njoftuar policia kufitare e Vlorës e cila ka shkuar në ndihmë te tyrë duke i shpëtuar dhe i ka nxjerrë në breg shëndosh e mirë.

Check Also

Situata me zjarret në Gjirokastër përshkallëzohet më tej, niset me urgjencë në spital një ushtar

Një ushtar i Forcave të Armatosura është dërguar në gjendje asfiksie drejt Spitalit Rajonal të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =