Home / Aktualitet / Shpërthyen makinën teksa po hipte në të, kush është objektivi i atentatit në Kamëz

Shpërthyen makinën teksa po hipte në të, kush është objektivi i atentatit në Kamëz

Gjon Mena është personi të cilit i është bërë një atentat mëngjesin e sotëm në qytetin e Kamzës.

Në momentin që Mema shtypi pultin e çelsave për të hyrë në automjet, ndodhi dhe aktivizimi i lëndës plasës duke bërë që mjeti të shpërthente. Nuk dihet ende nëse kemi të bëjmë me një plan të dështuar për eleminimin e Memës, apo me një paralajmërim ndaj tij.

Si pasojë e shpërthimit ai u plagos në këmbë jashtë rrezikut për jetën.

Në zonën ku ka ndodhur ngjarja pritet që të bëhet kqyrja e kamerave të sigurisë për të zbuluar më shumë për personin që ka vendosur lëndën plasëse në automjet.

Objektivi i atentatit nuk njihet si një kontigjent kriminal dhe nuk dihen ende arsyet e një plani për eleminimin e tij.

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 11 =