Home / Kryesore / Shpërthim i fuqishëm në mes të Beogradit, 1 të vdekur e 2 të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në mes të Beogradit, 1 të vdekur e 2 të plagosur

Në Beograd, në parkingun e Radio Televizionit të Serbisë, para orës 10, është raportuar një shpërthim në të cilin një person vdiq dhe dy u plagosën rëndë.

Sipas mediave serbe, shpërthimi ndodhi në vendin e ndërtimit, afër ndërtesës së RTS, ku punëtorët po punonin dhe sipas informacioneve jozyrtare, një shishe me gaz shpërtheu gjatë saldimit.

Siç raportohet, disa makina u dëmtuan dhe xhamat në një nga pjesët e ndërtesës së RTS ishin thyer.

 

Check Also

Zhduket 15-vjeçarja nga Prizreni

Nxënësja 15-vjeçare, Gentijana Mustafa nga Prizreni, është zhdukur nga dita e premte. Qe nga data …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + fifteen =