Home / Aktualitet / Shpërthen në flakë pusi i naftës, digjet rëndë naftëtari(DETAJE)

Shpërthen në flakë pusi i naftës, digjet rëndë naftëtari(DETAJE)

Një naftëtar i Rafinerisë së naftës në Ballsh raportohet se ka mbetur i plagosur si pasojë e shpërthimit të një pusi nafte.

Si pasojë e zjarrit të shkaktuar nga ky shpërthim i pusit të kompanisë Armo ka pësuar djegie të shumta shtetasi Viktor Balla, 51 vjeç, i cili është dërguar në Spitalin e Fierit.

Siç raportohet, 51-vjeçari ka pësuar djegie në 40% të trupit dhe ndodhet në reanimacion. Ndërkohë, nuk dihen ende rrethanat, në të cilat ka shpërthyer zjarri. Policia po nis hetimet për të hetuar rrethanat dhe shkaqet e rënies së këtij zjarri në pusin e naftës në Qafën e Kashit.

Policia njofton se sot rreth orës 07:30, në vendin e quajtur “Qafa e Kashit”, në një firmë private nafte, gjatë procesit të punës, në tubacionin e furnizimit ka marrë flakë në sipërfaqe një depo e dekantimit të naftës.

Për pasojë ka marrë djegie sipërfaqësore një punëtor i kësaj kompanie, shtetasi V. B., rreth 50 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 12 =