Home / Aktualitet / Shpërthen COVID në burgun e Vlorës, infektohen 14 persona

Shpërthen COVID në burgun e Vlorës, infektohen 14 persona

Koronavirusi ka hyrë edhe në paraburgimin e Vlorës.

Bëhet me dije se gjatë tre ditëve të fundit në këtë institucion janë marrë 40 tamponë. Mësohet se deri më tani 14 persona që ishin në paraburgim kanë rezultur pozitivë me Covid-19.

Personat e prekur nga virusi me forca të shumta sigurie janë dërguar në burgun e Shën Kollir për të marrë ndihmën mjekësore.

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë 2122 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndrësa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 120,022

Check Also

Me letra fallco, si po trafikon krimi i organizuar shqiptarët drejt Anglisë

Krimi i organizuar shqiptar dhe ai gjeorgjian po shfrytëzon territorin e Irlandës si tranzit për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 17 =