Home / Aktualitet / Shpallet fituesi i Sanremo-s, Ermal Meta fiton vendin e tretë

Shpallet fituesi i Sanremo-s, Ermal Meta fiton vendin e tretë

Këngëtari shqiptar Ermal Meta është fituesi i vendit të tretë në edicionin e 71-të të Sanremos, me këngën ‘Një milion gjëra për të të thënë’.

Fitues të këtij edicioni, të mbajtur pa publik në kushte të jashtëzakonshme për shkak të pandemisë COVID-19, ishte grupi i rrokut Maneskin me këngën ‘Zitti e buoni’, ndërsa në vend të dytë u rendit Fedez dhe Francesca Michielin me këngën ‘Call me name’.

“Çmimi i Kritikës Mia Martini shkoi për Willie Peyote, ndërsa Çmimi i Shtypit Lucio Dalla shkoi për Colapesce Dimartino. Çmimi për tekstin më të mirë “Sergio Bardotti” në Festivalin Sanremo 2021 i shkon Madame për këngën “Voce”. Në skenën e Ariston përformuan live 26 këngëtarë./Opinion.al

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =