Home / Aktualitet / Shpallen 12 fituesit në Universitetet Publike të Shqipërisë, nga Artan Hoxha tek Kastriot Çaushi, ja kush janë rektorët që do të drejtojnë Arsimin e Lartë

Shpallen 12 fituesit në Universitetet Publike të Shqipërisë, nga Artan Hoxha tek Kastriot Çaushi, ja kush janë rektorët që do të drejtojnë Arsimin e Lartë

Shqipëria tashmë ka 12 rektorët e rinj të dalë nga zgjedhjet e 30 korrikut që do të drejtojnë Rektoratet e Universiteteve Publike

Prof. Artan Hoxha është zyrtarisht rektori i Universitetit të Tiranës. Pas karrierës së tij si dekan te Fakulteti Juridik tashmë ai do të drejtojë Universitetin më të rëndësishëm në Shqipëri.

Arben Gjata është konfirmuar tek Universiteti i Mjekësisë kurse rektori i Universitetit Bujqësor do të jetë Fatbardh Sallaku. Ndërkohë tek Universiteti Politeknik rektor do të jetë Andrea Maliqari. Ndërkohë për universitetet e tjera emrat e rektorëve vijojnë si më poshtë.

 

LISTA E FITUESVE PËR REKTOR

Andrea Maliqari- Universiteti Politeknik i Tiranës

Kseanela Sotirofski- Universiteti ”Aleksandër Moisiu” i Durrësit

Dhimitër Bello- Universiteti Fan S. Noli Korçë

Arben Gjata- Universiteti i Mjekësisë

Artan Hoxha- Universiteti i Tiranës

Suzana Golemi- Universiteti “’Luigj Gurakuqi’’ Shkodër

Bektash Mema- Universiteti ‘’Eqrem Çabej’’ Gjirokastër

Roland Zisi- Universiteti ‘’Isamil Qemali’’ Vlorë

Kastriot Çaushi-  Universiteti i Arteve

Agron Kasa-  Universiteti i Sporteve

Fatbardh Sallaku- Universiteti Bujqësor në Tiranë

Skënder Topi – Universiteti ”Aleksandër Xhuvani” i Elbasanit

(BalkanWeb)

Check Also

Horoskopi për këtë të Shtunë, çfarë parashikojnë yjet për shenjën tuaj

Dashi Keni nevojë për dashuri dhe jeni gjithmonë në kërkim të konfirmimit! Sa i përket …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × two =