Home / Aktualitet / Shoqata e Transportit Urban letër Ramës: Na vaksinoni edhe ne, jemi grup risku

Shoqata e Transportit Urban letër Ramës: Na vaksinoni edhe ne, jemi grup risku

Shoqata e Transportit Urban i kërkon kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që të kthejnë sytë edhe nga ata për t’i vaksinuar. Në letrën e dërguar qeverisë, theksohet se ky grup është me risk, pasi është shumë i ekspozuar, prandaj kërkohet vaksinimi.

Ndërkohë që në vend vaksinimi pas mjekëve vijoi me të moshuarit, sot nisën marrjen e dozës kineze gazetarët e terrenit dhe nesër do të vijohet me policinë e shtetit.

Në Shqipëri po injektohen vaksinat e “Pfizer”, AstraZeneca, “Sputnik V” dhe “Sinovac”.

Check Also

Habit fizikanti i njohur me deklaratën: Në tetor do të takojmë alienët

Shënojeni në axhenden tuaj: “Tetor 2021 do jetë takimi me alienët”. Nuk do të jetë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × three =