Home / Bota / Shokuese/Theu rregullat e izolimit për të dal për peshkim,përfundon i vdekur pasi u vra nga një krokodil

Shokuese/Theu rregullat e izolimit për të dal për peshkim,përfundon i vdekur pasi u vra nga një krokodil

Një burrë ne Ruanda ne Afrike , raportohet se kundërshtoi izolimin mbarëkombëtar per shkak te koronavirusit, për të shkuar në peshkim.Por sipas mediave vendase ai është vrarë dhe ngrënë nga një krokodil.

Më shumë se 12 milion njerëz në vend jane  nen një urdhër qëndrimi në shtëpi që nga e diela për të kontrolluar përhapjen e COVID-19, i cili ka infektuar të paktën 40 njerëz në Ruanda deri më tani.

Alice Kayitesi, kryetari i rrethit jugor Kamonyi, tha se incidenti tragjik ka ndodhur të mërkurën në mëngjes në lumin Nyabarongo.”Ai kishte thyer rregullin e qëndrimit në shtëpi,” i tha ajo BBC.

“Ai ishe nder te paktet njerëz këtu që nuk po bashkëpunonte me bllokimin për të ndaluar virusin.”

Përshtati në shqip nga DailyMail: Marjana Ciku
©Shtypi.net

Check Also

Vaksina “provë” kundër Covid-19 në SHBA/Eksperti nga Qendra për Kërkime Farmaceutike: Më e rëndësishmja që kemi bërë ndonjëherë…

Studiuesit amerikanë kanë nisur një tjetër provë të një vaksine eksperimentale për COVID-19, duke përdorur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + 11 =