Home / Aktualitet / Shkurton distancën Tiranë- Sarandë, Rama inspekton punimet në tunelin e Skërficës

Shkurton distancën Tiranë- Sarandë, Rama inspekton punimet në tunelin e Skërficës

Kryeministri Edi Rama  ka inspektuar ditën e sotme punimet për ndërtimin e tunelit të Skërficës.https://d4dc2ecc01f9e194a7aeacc4a680797d.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Sipas tij, kjo është nyja lidhëse e rrugës Kardhiq-Delvinë, e cila do të shkurtojë me 3 orë distancën Tiranë- Sarandë.

“Skërficë – Duke ndjekur punimet për ndërtimin e tunelit të Skërficës, nyja lidhëse e rrugës Kardhiq-Delvinë, sipas standardeve më të larta.Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë”, shkruan Rama.

Check Also

FOTO / Rama e Veliaj darkojnë me Dua Lipan dhe familjen e saj

Kryeministri Edi Rama bashkë me të shoqen Linda Rama si dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × one =