Home / Aktualitet / Shkuan ta arrestonin me urdhër të SPAK, avokati i Krujës kundërshton efektivët

Shkuan ta arrestonin me urdhër të SPAK, avokati i Krujës kundërshton efektivët

Me urdhër të SPAK sot policia arrestoi gjyqtaren Enkeleda Hoxha, avokatin Aldo Tabaku dhe 10 persona të tjerë.

Mësohet se në momentin e shoqërimit, avokati Tabaku ka bërë rezistencë ndaj policisë.

Ai nuk ka pranuar që të shoqërohet dhe për pasojë efektivët e kanë marrë me forcë.

Uniformat blu e kanë shtrirë në tokë Tabakun për t’i vënë pranga dhe për pasojë avokati ka marrë plagë në kokë. Tabaku ka mbrojtur edhe grupin me në krye Emiljano Shullazit gjatë procesit gjyqësor në Gjykatën e Shkallës së Parë.

Check Also

Mutacionet e Covid-19 e bëjnë shqetësuese situatën në Greqi, rritet numri i të moshave të reja në spitale

Është shtuar ankthi nga koronavirusi në Greqi, pas numrit gjithnjë në rritje të të rinjve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 − one =