Home / Aktualitet / Shkrimtarja shqiptare vuan nga një sëmundje e rëndë /Apel për vaksinim

Shkrimtarja shqiptare vuan nga një sëmundje e rëndë /Apel për vaksinim

Shkrimtarja e njohur shqiptare, Mira Meksi vuan nga një sëmundje e rëndë. Lajmin ky i dhënë në emisionin ‘ABC e Mëngjesit’.

Aktualisht, ajo ndihet e rrezikuar edhe nga pandemia e Covid-19. Prandaj, në këto kohë të vështira një thirrje shkon për institucionet shëndetësore që të vaksinohet shkrimtarja.

Kujtojmë që prej disa javësh në vendin tonë ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit, konkretisht tek bluzat e bardha dhe tek të moshuarit +65. l.k/abcnews.al

Check Also

Sherr te Liqeni i Thatë në Tiranë, 2 të rinj godasin me sende të forta një person

Një sherr mes disa personave ka ndodhur te Liqeni i Thatë në Tiranë. 2 të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − one =