Home / Aktualitet / Shkodranët nuk ‘pyesin’ për pandeminë, mblidhen grumbull në mitingun e Bashës

Shkodranët nuk ‘pyesin’ për pandeminë, mblidhen grumbull në mitingun e Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar këtë të martë qytetin e Shkodrës ku është pritur nga dhjetëra qytetarë të cilët brohorisnin në kor ‘Rama ik’.

Edhe pse jemi në mes të një pandemie, qytetarët shkodranë nuk kanë pyetur, por janë mbledhur grumbull, pa maska dhe pa respektuar distancën fizike duke u përpjekur ti afrohen sa më shumë Bashës.

Njëri prej qytetarëve dëgjohet teksa brohorit: Rama ik! Ik o të qit Zoti fare.

Edhe pse vendi jonë regjistron qindra raste të reja çdo ditë, duket se fushata parazgjedhore do të vijojë pavarësisht rrezikut të Covd-19.

(R.G/Faxweb.al)

Check Also

Kryeministri Rama jep medalje ari për nxënësit me rezultate të shkëlqyera, i riu ‘ia plas në sy’: Shyqyr që erdhën zgjedhjet…

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Evis Kushin kanë dorëzuar medalje për gjimnazistët ekselent. Teksa ia …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × five =