Home / Aktualitet / Shkatërrohet banda shqiptaro-kolumbiane/ Kapet një sasi e madhe kokaine në Amsterdam

Shkatërrohet banda shqiptaro-kolumbiane/ Kapet një sasi e madhe kokaine në Amsterdam

Një bandë shqiptaro-kolumbiane është kapur nga policia e Amsterdamit, njoftojnë mediet e huaja.

Policia ka njoftuar se ka sekuestruar 20 kilogramë kokainë të fshehur në një labortor, sipër një kopshti fëmijësh.

Katër të dyshuarit u përpoqën të shpëtonin nga policia përmes çatisë, por nuk ja dolën si rrjedhojë ata janë arrestuar.

Të arrestuarit  i përkasin moshave 24 deri në 53 vjeç dhe janë nga Shqipëra, Kolumbia dhe Ekuadori.

Check Also

Manastirliu inspekton qendrën shëndetësore të Ishmit: Hartohen protokollet për turizmin, hapim 29 qendrat verore

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar punimet në qendrën shëndetësore të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − 1 =