Home / Koment / Shkarkohet mjeku Ilir Allkja: “Më kërkuan të largohem pa motivacion”

Shkarkohet mjeku Ilir Allkja: “Më kërkuan të largohem pa motivacion”

Ilir Allkja mjeku i QSUT i cili pak ditë më pare denoncoi mungesën e veshjeve speciale per personelin mjekësor është shkarkuar nga detyra.

Lajmi konfirmohet nga vetë Allkja përmes një postimi në facebook, ku shkruan se për arsye të panjohura i është kërkuar largimi nga puna. ‘Miq sonte më është kërkuar të largohem nga puna pa motivacion!

Kerkova të ma jepnin me shkrim!
Hakmarrje e ulet e Edi Rames dhe e Skender Bratajt ne ditët kur Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për mjekë ! Sonte po qendroj në punë kundër urdhrit , në shërbim të pacientëve !
Ju dua shumë !- shkruan Allkja në postimin e tij.

Check Also

COVID-19 në vend/ Për herë të parë nuk ka të infektuar nga rrethet, si u përhap koronavirusi brenda QSUT

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 21 raste të reja në Ttiranë, 13 prej të cilëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 12 =