Home / Aktualitet / Shkarkimi i Metës u fut në rend dite në Kuvend, reagon zëdhënësi i Presidentit

Shkarkimi i Metës u fut në rend dite në Kuvend, reagon zëdhënësi i Presidentit

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të futur në rendin e ditës shkarkimin e Ilir Metës. Blushi kërkon që të numërohet dhe rinumërohet çdo votë, dhe se të gjitha kutitë duhet të hapen, në mënyrë që të shihet vullneti i vërtetë i zgjedhësve.

Tedi Blushi:

Zero vëmendje ndaj Parlamentit me Zero opozitë. Ndryshimi është brenda në kuti. Hapni kutitë! Numëroni dhe rinumëroni me transparencë çdo votë sipas Kodit Zgjedhor.

Çdo shkelje dhe manipulim të evidentohet me qetësi deri në fund të procesit! Shqiptarëve nuk mund t’ju grabitet kurrësesi vota dhe vullneti i shprehur përmes saj.

Check Also

Familja palestineze tregon për tmerrin e bombardimeve

Në Gazan veriore, një numër i madh palestinezësh, po kërkojnë strehim pasi kanë ikur nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 3 =