Home / Kryesore / Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik të pozicionuar në Verilindje të tij, e cila po influencon mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Për ditën e sotme, moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu në veri dhe zonën qëndrore, jugu do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore  8/17°C

Zonat e ulëta  10/23°C

Zonat bregdetare 14/22°C

Check Also

COVID-19 ‘infekton’ institucionet arsimore të Pogradecit, mbyllet një kopsht, mësues të infektuar në dy gjimnazet e qytetit

POGRADEC COVID_19 ka hyrë në kopshtin dhe gjimnazet e qytetit të Pogradecit. Kopshti ‘’Persefoni Treni’’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 17 =