Home / Kryesore / SHISH-i e Antiterrori jane pergjegjes qe Eva dhe Endri jane ne Siri!

SHISH-i e Antiterrori jane pergjegjes qe Eva dhe Endri jane ne Siri!

 

Flamur Vezaj

Eva dhe Endri jane fatkeqet qe kane mbetur ne Siri bashke me 50 femije te tjere! Te gjithe e dime si kane perfunduar atje, por historia e Eves dhe Endrit eshte ndryshe! Per keta dy femije kishin dijeni SHISH-i e Antiterrori i Policise qe po dergoheshin ne Siri pa lejen e nenes se tyre! Por jo vetem dijeni por edhe te filmuar ne aeroportin e Rinasit diten e largomir! E per te mos dekonspiruar operacionin hetimor ndaj “xhihadisteve” keta institucione lejuan qe babai i tyre i papergjegjshem ti kaloje ne kufi me dokumente false!
Pra shteti lejoje qe Eva dhe Endri te dergoheshin ne Siri (jane publikuar provat dhe ekzistojne per kete)!!
Pas ketij gabimi te madh, keta institucione angazhuan dhe binden M.Dumani, gjyshen e tyre (tashme e ndjere) ta dergonin ne Siri qe te sillte femijet mbrapshte! Edhe ky operacion i SHISH dhe Antiterrorit deshtoje pasi M.Dumani jo vetem qe nuk arriti te sjell femijet por edhe nderroje jete vet ne ate vend te larget!
Pra ne dy raste shteti deshtoje dhe tani ka rastin te permiresoje GABIMIN e bere me vetedije! Ka rastin qe per te treten here ti ktheje ata femije bashke me te tjeret ne Shqiperi! Se jane ata pergjegjes qe Eva dhe Endri ndodhen atje!
#Keshtu qe miq, bashkohuni me familjaret dhe dilni ne proteste qe te zgjohet propaganda e KM se do ja bejme hallall nje foto me femijet e kthyer nga Siria nese arrin ta beje ate!
#Miq une po te isha ne Tirane, do ju bashkohesha nenes dhe dajes se Eves e Endrit ne proteste qe kerkojne kthimin e tyre!
#Ktheni_Femijet_jane_te_pafajshem_ne_kete_histori#

Check Also

Sot, shira me stuhi në disa zona të vendit, ja sa do të jenë temperaturat

27 Shtator 2020 – Do të kemi përmirësim të përkohshëm të motit, pra do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + four =