Home / Moti / Shikoni si do jetë moti ditën e sotme (Temperaturat)

Shikoni si do jetë moti ditën e sotme (Temperaturat)

Për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për 5 ditët në vijim, kushtet atmosferike do të jenë të favorëshme.

Vendi ynë parashikohet të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme.

Mot kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15-18m/s.

auto_MOTIIII1599513200.jpg

Check Also

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Ditët me mot me diell dhe temperatura të larta tashmë duken të largëta dhe të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + eleven =