Home / Bota / Shifra tragjike në Britani, mbi 1000 viktima nga koronavirusi në 24 orë

Shifra tragjike në Britani, mbi 1000 viktima nga koronavirusi në 24 orë

Britania e Madhe vazhdon me shifra të larta nga koronavirusi, duke vënë në alarm Ministrinë e Shëndetësisë dhe spitalet, sidomos në Angli.

Mbretëria e Bashkuar në 24 orët e fundit ka raportuar rreth 60 mijë raste pozitive dhe 1035 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në mbi 3 milionë numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive dhe 80.868 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Check Also

Dy Binjaket Shqiptare Mahnisin Jurinë E “The Voice Of Italy”, Ngrenë Në Këmbë Publikun

Dy binjake shqiptare suprizuan skenën e programit televiziv “The Voice of Italy” me këngën rap …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × two =