Home / Kronike / Sherr i frikshëm mes shqiptarëve në Spanjë, dy persona theren me thika

Sherr i frikshëm mes shqiptarëve në Spanjë, dy persona theren me thika

Dy shqiptarë të moshës 27 dhe 29 vjeç janë arrestuar në Spanjë si autorë të dyshuar të një vrasje që ndodhi në agimin e së mërkurës. Ata sulmuan me thika dy bashkëatdhetarë, njëri prej të cilëve u godit gjashtë herë me thikë në gjok dhe shpinë ndërsa tjetri në këmbë.

I pari u dërguua me urgjencë në spital pasi ishte në gjendje të rëndë shëndetësore. Garda Civile e Cantabrias në Spanjë po ndiqte dy të injtë, të cilët dyshohet se janë pjesë e një organizate kriminale.

Ata u kapën “brenda pak orësh” në Bordeaux dhe tani ndodhen pas hekurave në pritje të vendimit të autoriteteve spanjolle.

Sulmi në parkim kamioni – Ngjarja ndodhi pas orës 12 të së Mërkurës në një zonë parkimi kamionësh në Hoznayo. Të dyja palët mbërritën me automjete dhe gjatë përleshjes fizike, dy autorët e dyshuar nxorën thikat duke shkaktuar lëndimet e rënda.

Check Also

Moti, 2 mars 2021

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiut parashikohen që prej orëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =