Home / Aktualitet / Sërish zjarri në Novoselë, digjen 22 hektar pyll me pisha

Sërish zjarri në Novoselë, digjen 22 hektar pyll me pisha

Është aktivizuar sërish zjarri në pyllin e fshatit Poro në Novoselë.

Ditën e djeshme u përfshinë nga flakët pylli me pisha në Poro. Nga flakët u dogjën rreth 22 hektar pyll me pisha dhe shkurre.

Zjarrfikëset mbrëmjen e djeshme arritën të shuanin flakët, ndërsa bëhet me dije se ditën e sotme flakët janë riaktivizuar.

Check Also

“DUET PËR NJË” TRAUM PSIQIKE

Miho GJINI- (Nga Teatri Shqiptar i Shkupit) Në mbrëmjen e parafundit të Festivalit Mbarëshqiptar të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − seven =