Home / Aktualitet / Sa mandate do të marrë PD-ja? Basha jep përgjigjen e papritur

Sa mandate do të marrë PD-ja? Basha jep përgjigjen e papritur

Ndryshimi do të vijë përmes pjesmarrjes masive të shqiptarëve. Këtë e thonë të gjithë. Edhe ata që kalojnë me automjet thotëe dy fjalë: Rama ik. Edhe ata në administratë që kanë frikë se i largojnë nga puna. Pa largimin e Ramës nuk ka ndryshim. 8 vite mashtrim. Kemi mbetur të fundit në Ballkan. Papunësia në rritje, emigracioni dy herë më i lartë se në Serbi. Ndaj 25 prilli do të jetë ditë ndryshimi të thellë popullor që shkon përtej sondazheve më optimiste. Sepse shqiptarët do të votojnë për ndryshimet. Edi Rama këtë e di dhe prandaj bëri mijëra lojëra për të provokuar braktisjen e zgjedhjeve. Rizgjodhi ata persona që janë të ndaluar nga DASH. Edhe sot pashallëk është. Ka më shumë pushtet se ccdo njeri pas Enver Hoxhës. Ja ku ëshët rezultati, të rinjtë largohen, ekonomia në kolaps. Pa larguar Edi Ramën nuk ka ndryshim. A po shkojnë gjërat keq e më keq? Sigurisht që po. 25 prilli do të jetë ditë e fitore s së ccdo shqiptari. Rivendosim besimin te p[olitika, politika prandaj ka lindur. Njeriu i vetmuar nuk ka nevojë për politike. Instrumenti më i mirë për ta ndryshuar vendin është nje ekip normal. Bashkë me ëktë ekip, nsdryshimi do të marrë përmasat më të thella që keni njohur ndoshta

Check Also

Ambasada Amerikane reagon për deklaratën e Xhelal Mziut: Dhuna e Elbasanit e pajustifikueshme

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë Yuri Kim, ka përshëndetur ndjesën e Xhelal Mziut nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + seventeen =