Home / Kulture / Rudolf Marku boton “ Rrathë të brendashkruar”

Rudolf Marku boton “ Rrathë të brendashkruar”

Nga Rudolf Marku

Doli nga shtypi libri poetik “Rrathe te brendashkruar” , botim i Shtepise Botuese prestigjioze ONUFRI.

Libri shperndahet qe nga Dita e Marte ne librarite Onufri ( Rruga Myslim Shyri) dhe ne librarite Adrion dhe Albania, ne Tirane.

Nje mirenjohje e vecante i shkon botuesit Bujar Hudhri, i cili ka treguar nje perkujdesje, mirekuptim, dashamiresi dhe durim te admirueshem gjate procesit aspak poetik te botimit.

Ky eshte libri im i dyte poetik botuar nga kjo Shtepi Botuese, pas librit Vdekja lexon gazeten, botuar ne vitin e hershem 1994.
Nje mirenjohje e vecante miqve dhe kolegeve te mi Preç Zogaj, Alda Bardhyli, Gezim Basha, Bujar Xhaferi dhe Natasha Lako per inkurajimin e ketij libri

The last but not least: falenderoj te gjithe miqt e mi te Fb per leximin dhe fjalet e mira per disa nga poezite e postuar nga ky liber disa kohe me pare.

Doli nga shtypi libri poetik "Rathe te brendashkruar,,- botim i Shtepise Botuese prestigjioze ONUFRI.Libri shperndahet…

Gepostet von Rudolf Marku am Freitag, 4. September 2020

Check Also

Yehuda Amichai (1924-2000)

Bardhyl LONDO- Poeti me i madh izraelit dhe nje nga me te medhenjte boterore i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 5 =