Home / Aktualitet / “Rritja e borxhit kërcënon të ardhmen” Meta mesazh të fortë: Zyrtarët që firmosin kuturu do mbajnë përgjegjësi!

“Rritja e borxhit kërcënon të ardhmen” Meta mesazh të fortë: Zyrtarët që firmosin kuturu do mbajnë përgjegjësi!

Presidenti Meta e ka nisur me një mesazh këtë javë. Përmes një statusi në Facebook ai thotë se e ardhmja e vendit po rrezikohet seriozisht nga ajo që e quan, rritje e papërgjegjshme e borxhit për qëllime korruptive.

Meta po ashtu apeloi që zyrtarët e shtetit të mos firmosin kuturu pasi do të mbajnë përgjegjësi individuale për veprimet e tyre.

Mesazh i Presidentit Meta:
Rritja e papërgjegjshme e borxhit për qëllime korruptive, kërcënon seriozisht të ardhmen e vendit.
Apeloj ndaj çdo zyrtari, në çdo nivel qendror e vendor të mos firmosë kuturu, aq më tepër në këtë periudhe kritike sepse do mbajnë përgjegjësi individuale e jo “kolektive”.

(BalkanWeb)

Check Also

Publikohet bilanci i Covid-19 në vend: 306 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë, shqetësues numri i ulët i të shëruarve

Janë zbardhur të dhënat e fundit të COVID-19 në Shqipëri nga Ministria e Shëndetësisë. Janë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 − three =