Home / Kryesore / Rriten temperaturat, moti me vranësira të lehta dhe kthjellime

Rriten temperaturat, moti me vranësira të lehta dhe kthjellime

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -5°C në 08°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 14°C. Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm ku herë pas here do të ketë reshje të izoluara. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -4°C në 05°C dhe në zonat e ulëta nga -1°C në 07°C.

Në fotot e mëposhtme gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

 

Parashikimi i motit/ Rikthehen kthjellimet dhe rritje e lehtë temperaturashParashikimi i motit/ Rikthehen kthjellimet dhe rritje e lehtë temperaturashParashikimi i motit/ Rikthehen kthjellimet dhe rritje e lehtë temperaturashParashikimi i motit/ Rikthehen kthjellimet dhe rritje e lehtë temperaturashParashikimi i motit/ Rikthehen kthjellimet dhe rritje e lehtë temperaturashParashikimi i motit/ Rikthehen kthjellimet dhe rritje e lehtë temperaturash

Check Also

Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan

Nga Akri  ÇIPA –   Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan. Më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =