Home / Aktualitet / Rrebeshe shiu dhe erë e fortë, rrëzohet plepi dhe bllokon rrugën Gjirokastër-Kakavijë

Rrebeshe shiu dhe erë e fortë, rrëzohet plepi dhe bllokon rrugën Gjirokastër-Kakavijë

Moti i keq që ka përfshirë të gjithë vendin ka bërë që një plep të rrëzohet në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë.

Si pasojë, rruga është bllokuar në një pjesë të saj.

Aktualisht në këtë aks kalohet vetëm në një korsi.

Forcat zjarrfikëse po punojnë për të hapur rrugën.

Check Also

Dialogu Kosovë-Serbi, flet zëdhënësi i KE: “BE s’ka interes për zvarritje, interesi është që …”

Komisioni Evropian nuk ka pranuar të komentojë mbi deklaratat e palëve të bëra në lidhje …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 7 =