Home / Aktualitet / Rinis protesta e dhunshme në kryeqytet, qindra qytetarë tek Kryeministria

Rinis protesta e dhunshme në kryeqytet, qindra qytetarë tek Kryeministria

Protesta qytetarë në Bulevardin kryesor të Tiranës sapo ka nisur.

Policia ndryshe nga 2 ditët e shkuara duket se ka marrë masa dhe me të nisur tubimi i është kundërpërgjigjur, duke i lagur me ujë.

Ndërkohë, me shpërndarjen e qytetarëve, policia ka nisur edhe shoqërimin e tyre në Komisariat.

Qindra qytetarë janë mbledhur për të protestuar, ku kërkojnë Drejtësi për të riun, Klodian Rasha, i mbetur i vrarë pasi u qëllua nga policia në orët e para të 8 dhjetorit.

Check Also

Ligjvënësit paralajmërojnë për kërcënimin rus ndaj Radios Evropa e Lirë

Pesë anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve i kanë bërë thirrje Presidentit Biden t’i kundërvihet asaj …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + eighteen =