Home / Aktualitet / Rikthehet kalvari i trafikut ne fundjavë ne Vlorë

Rikthehet kalvari i trafikut ne fundjavë ne Vlorë

 

Segmentet e rruges kombetare nga Orikumi ne Vlore pas ores 15.30 te dites se sotme serish jane dyndur nga bllokimi i qindra automjetrve me pushurs we kyhehen nga plashet e bregdetit te Himares drejt Tiranes. Jane disa mijera qytetare qe ne nervozizem per shkak te levizjes se ngathet te automjeteve presin te mberrijne ne destinacionet e tyre. Nderkohe ne jo pak raste qytetaret shfryjne inatin dhe polemizojne me drejtues automjetesh te cilet duke shkelur rregullat e pritjes ne radhe dhe ato te qarkullimit, krijojne kolona dyfishe duke mos lejuar levizjen ne te dy kahet e rruges.

Check Also

SHBA shton forcat ushtarake në Siri pas përplasjes me Rusinë

Shtetet e Bashkuara kanë shtuar prezencën ushtarake në Siri, pasi disa forca ushtarake rusë kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + 4 =