Home / Bota / Rikthehen shifrat e larta në Itali/ Rritje e ndjeshme e viktimave dhe rasteve të reja me COVID

Rikthehen shifrat e larta në Itali/ Rritje e ndjeshme e viktimave dhe rasteve të reja me COVID

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka regjistruar një rritje të viktimave dhe infeksioneve të reja me koronavirus.

Sipas autoriteteve, 336 persona kanë humbur jetën sot, një rritje e ndjeshme krahasur me dje ku u raportuan 258 viktima.

Autoritetet gjithashtu raportojnë se janë realizuar 274,019 teste, prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 10,386 raste, rreth 3 mijë më shumë se dje ku u regjistruan 7,351 raste.

Rajoni me numrin më të lartë të rasteve mbetet Lombardia me 1,396 të prekur , ndjekur nga Campania me mbi një mijë të prekur me Covid.

Check Also

Pedagogia e Universitetit “Ismail Qemali” të Vlorës, denoncon ryshfetin dhënë kandidates për deputete të PS

Pedagogia e Universitetit “Ismail Qemali” të Vlorës, denoncon ryshfetin dhënë kandidates për deputete të PS …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 5 =