Home / Kryesore / Rikthehen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për sot

Rikthehen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për sot

Pas ditëve me diell, sot në Shqipëri priten reshje lokale shiu. Sipas Meteoalb, vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të të kthjellët por që herë pas here do të ketë edhe reshje të izoluara dhe jo me intensitet të lartë.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verio-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Check Also

Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan

Nga Akri  ÇIPA –   Fantazmat e lëvizjeve të kufijve aviten përsëri në Ballkan. Më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 13 =