Home / Aktualitet / Rikthehen radhët kilometrike në Kapshticë, pala shqiptare punon me 5 sportele, ja sa qytetarë lëvizën në 24 orë

Rikthehen radhët kilometrike në Kapshticë, pala shqiptare punon me 5 sportele, ja sa qytetarë lëvizën në 24 orë

KAPSHTICË

Janë rikthyer radhët kilometrike në pikën kufitare të Kapshticës.

Burime bëjnë me dije për gazetaren e “BalkanWeb”, Lorena Kodra”, se pala shqiptare po punon me 5 sportele, 4 në dalje dhe 1 në hyrje, ndërsa pala greke është duke punuar me 3 sportele.

Radhët e gjata janë krijuar për shkak të situatës së pandemisë dhe kushteve që do të vendosë Greqia nga data 16 gusht, ku do të rikthejë karantinën për udhëtarët. Gjithashtu, shkak për radhët kilometrike është bërë edhe fundjava, si dhe festa greke “Shën Mëria”.

Siç mëson gazetarja Kodra për “BalkanWeb”, në 24 orët e fundit në Kapshticë kanë hyrë 1356 dhe kanë dalë 4518 shtetas të huaj e shqiptarë.

(BalkanWeb)

Check Also

Koreja e Veriut qëllon dhe djeg një zyrtar civil të Koresë së Jugut

SEUL, KOREJA E JUGUT – Ushtria e Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Veriut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + five =