Home / Kryesore / Rihapet gara/ PS zbret në 73 mandate, PD shkon në 60, ja qarku që bëri ndryshimin

Rihapet gara/ PS zbret në 73 mandate, PD shkon në 60, ja qarku që bëri ndryshimin

Partia Socialiste vazhdon të jetë parti e parë në zgjedhjet e 25 prillit 2021, por tashmë vetëm 73 mandate.

Në projeksionet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, tashmë Partia Demokratike udhëheq e vetme në 4 qarqe. Kukës, Shkodër, Dibër dhe Lezhë është PD që kryeson. Ndërkohë që PS është parti e parë në 8 qarqe. Dibra është qarku që tregon se rezultati mund të ndryshojë.

Check Also

Falsifikimet e certifikatave të vaksinimit

Certifikata e vaksinimit kundër virusit Corona, do të mundësojë udhëtimin më të lehtë. Por ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − four =